Jak należy dbać o złotą biżuterię?

Jak należy dbać o złotą biżuterię?

 

Złota biżuteria to często jedna z najcenniejszych własności. Okazale prezentuje się na rękach czy na szyi, dodając szyku kreacjom i zwiększając atrakcyjność. Dlatego też nie ulega wątpliwości, że o złote pierścionki, naszyjniki czy bransoletki należy dbać i trzeba zapewniać im wszystko, co najlepsze. 

Najważniejsze zasady

Jakie są najważniejsze zasady właściwego postępowania ze złotą biżuterią? Przede wszystkim należy zapewniać jej regularnie czyszczenie i odświeżanie. Trzeba to jednak robić ostrożnie, tak by poszczególne elementy nie straciły swojego blasku. Bransoletki, pierścionki i naszyjniki powinno się myć w ciepłej wodzie wzbogaconej o specjalny środek przeznaczony do konserwacji biżuterii. Jeżeli zaś nie dysponuje się taką substancją, to w ostateczności można skorzystać z płynu do naczyń. W kontekście mycia niezwykle ważne jest to, żeby po przeprowadzonym procesie dokładnie osuszyć biżuterię, a następnie ją wypolerować.

Mycie jest jednak jedyną sytuacją, w której złota biżuteria ma prawo mieć kontakt z wodą. W innych wypadkach jest to niedopuszczalne. Dlatego nie zaleca się noszenia złotych pierścionków lub bransoletek na basenie czy podczas nadmorskich kąpieli. Trzeba też pamiętać, że woda nie jest jedyną substancją, która może zaszkodzić biżuterii. Wyroby jubilerskie trzeba chronić także przed środkami chemicznymi i detergentami innymi niż te, które przeznaczone są do mycia. Pod tym względem należy być bardzo ostrożnym, bowiem złotej biżuterii są w stanie zaszkodzić nawet kosmetyki używane do pielęgnacji dłoni czy perfumy. Trzeba też wspomnieć o tym, że nie zaleca się ani spania, ani uprawiania sportów w złotej biżuterii. W takich sytuacjach wyroby jubilerskie są bowiem narażone na mimowolne uszkodzenia.

Oprócz tego, że na złotą biżuterię należy mieć oko wówczas, gdy się ją nosi, ostrożnością trzeba się wykazywać także w przypadku jej przechowywania. Złotym elementom najlepiej dzieje się wówczas, gdy czekają na swoją kolej w osobnych pojemnikach. Dobrze robi im także owijanie w miękką szmatkę. Chroni je to zwłaszcza przed zakurzeniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl