Idealny prezent dla starszej osoby

babcia z prezentem

W życiu większości ludzi nadchodzi taki czas, kiedy dawanie prezentów staje się przyjemniejsze nawet niż ich otrzymywanie. Szczególnie wtedy, gdy dobrze wiemy, czego mogłaby pragnąć bliska nam osoba. To sytuacja idealna, jednak często zdarza się, zwłaszcza gdy prezent ma być dla osoby starszej, że nie mamy pewności, co wybrać. Oto lista pomysłów na prezenty dla seniorów!

Biżuteria dobra na każdą okazję

Są takie prezenty, które można podarować niemal każdemu i zawsze, bez względu na okazję. Biżuteria z pewnością się do nich zalicza. To prezent uniwersalny i długowieczny, a ze względu na zróżnicowaną estetykę kolekcji biżuterii, można dopasować ją do gustu obdarowanej osoby, wyrażając swoje uczucia, emocje czy przywiązanie. Biżuteria ma także wartość sentymentalną, gdyż ze względu na swoją trwałość może być przekazywana przez pokolenia, budując więź międzypokoleniową i stanowiąc trwały symbol pamięci o osobach z nim związanych – obdarowanych, a często także obdarowujących. Parafrazując klasyka – to może być pomnik trwalszy niż ze spiżu.

Zawieszki, które znaczą więcej

Jednymi z najpopularniejszych rodzajów biżuterii są zawieszki. To idealny pomysł na prezent dla seniora, gdyż może on być po prostu piękną biżuterią, ale może także wyrażać znacznie więcej. Najbardziej popularne serduszko wyraża miłość i przywiązanie, ale zawieszki mogą być symbolem pasji obdarowanego seniora, czy literą, będącą początkiem własnego imienia, czy imienia osoby bliskiej dla obdarowanego. Różnorodność wśród zawieszek jest ogromna i z pewnością można wśród nich znaleźć coś wyjątkowego dla każdego seniora.

Biżuteria z pasją

Celebrytki z linią życia, piórem, czy symbolami religijnymi mogą być wymarzonym prezentem dla starszych osób. Łączą one w sobie tradycyjny charakter podarunku z nowoczesną jego formą. Imię wnuka, wnuczki, czy imię obdarowanej osoby w formie naszyjnika, to prezent bardzo spersonalizowany i wyjątkowy. Wybierając taki podarunek, warto pomyśleć o osobie, którą chcemy obdarować, nie jako o seniorze, ale o człowieku, jakim jest. Babcia to nie tylko babcia, ale także kobieta, która kocha balet czy podróże. Dziadek to nie tylko, starszy pan, ale mężczyzna uwielbiający jazdę na rowerze i wędrówki po górach. Takie spojrzenie na seniorów otwiera nowe horyzonty w myśleniu o idealnym prezencie dla nich.

Koczyki, bransoletki, naszyjniki

Wybierając prezent dla seniora, warto rozważyć, jaki rodzaj biżuterii wybrać. Kolczyki są cudownym pomysłem, pod warunkiem, że seniorka, która ma je otrzymać, nosi tego typu biżuterię. Podobnie jest z bransoletkami, naszyjnikami czy pierścionkami. Najbardziej uniwersalne są oczywiście zawieszki, bransoletki i naszyjniki. Wybierając je, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego się wykonane. Złoto jest najbardziej klasyczne i ponadczasowe, ale można też wybrać materiał półszlachetny, jakim jest hematyt. Ma on metaliczny blask z tęczową poświatą i wygląda przepięknie jako materiał na bransoletki, szczególnie w połączeniu ze złotymi zawieszkami.

Idealny prezent dla seniora tak naprawdę nie musi być idealny. Ważne, by wyrażał troskę, emocje, zainteresowanie i podkreślał więź nas łączącą. Czasem gesty znaczą więcej niż słowa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl