Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do

HEMATYT - kolekcja wyrobów jubilerskich z kamienia

HEMATYT to kolekcja wyrobów jubilerskich z kamienia półszlachetnego o tej samej nazwie, wywodzącej się z języka greckiego, a dokładnie od słowa „haema” oznaczającego dosłownie „krew”. W postaci sproszkowanej przybiera on bowiem barwę krwistoczerwoną, przez co nazywany jest również krwawnikiem. Jako skała występuje w naturze głównie w kolorze czarnym. Na drodze obróbki można wydobyć z niego metaliczny blask z wręcz tęczowymi poświatami. W naszej kolekcji występuje on także w formie pozłacanych, fioletowych, a nawet perłowych kuleczek. Hematyt doskonale komponuje się ze złotymi dodatkami. Biżuteria z niego wykonana wygląda bardzo elegancko i pasuje do większości kreacji. Wysokie walory estetyczne zachowuje przez wiele lat. Należy jednak pamiętać, że w przypadku zabrudzenia wyroby z hematytu powinno czyścić się jedynie czystą wodą, a następnie docierać do sucha. Ze stosowaniem detergentów należy uważać, ponieważ kamień może wejść z nimi w reakcje chemiczne, które spowodują jego uszkodzenie.

Zachęcamy Państwa do obejrzenia wszystkich produktów z kolekcji HEMATYT. Z chęcią udzielimy też odpowiedzi na dodatkowe pytania dotyczące oferty. Zapraszamy do kontaktu.

Hematyt - kamień wojowników

Hematyt nazywany jest kamieniem wojowników, ponieważ w starożytności i średniowieczu był zarazem symbolem, jak i amuletem mężczyzn udających się na wojnę. Wierzono, że wspierał wojowników w realizacji ich celów, dodawał im energii i sił witalnych oraz ułatwiał pokonywanie trudności. Do tej pory symbolizuje zwycięstwo, szczęście i miłość. Co ciekawe hematyt wykazuje także pewne właściwości lecznicze. Wpływa bowiem pozytywnie na układ krwionośny, przez co w dawnych czasach wykorzystywany był do zatrzymywania krwotoków. W medycynie niekonwencjonalnej przypisuje się mu także pozytywne oddziaływanie na wchłanianie żelaza, pracę nerek oraz funkcjonowanie układu moczowego. Co ciekawe, wiele źródeł mówi także o jego dobrym wpływie na samopoczucie psychiczne. Hematyt ma ponoć zdolność do naładowywania człowieka pozytywną energią i uwalniania od tzw. złej aury.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl