Opcje przeglądania

Obrączki ślubne powinny być nie tylko ładne, ale i odpowiednio dopasowane do naszych dłoni oraz trwałe. Nic więc dziwnego, że najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do ich produkcji jest złoto, które należy do metali szlachetnych i jest praktycznie niezniszczalne, a ponadto łatwe w obróbce. W jubilerstwie używa się go z domieszką miedzi, cynku i niklu, które poprawiają jego właściwości takie jak twardość, odporność na ścieranie czy gładkość, a ponadto wpływają na jego odcień.

Zapraszamy do zapoznania się z opisami poszczególnych modeli obrączek z naszej oferty. Znajdą w nich Państwo informacje m.in. o szerokości krążków i próbie złota, z jakiego zostały wykonane. Zachęcamy także do skorzystania z usługi grawerunku, którą przy zakupie obrączek w naszym sklepie wykonujemy gratis.

Jakie powinny być obrączki ślubne?

Zakup obrączek to jedna z podstawowych decyzji podejmowanych podczas przygotowań do ślubu. Młodzi przy ich wyborze kierują się różnymi względami, od estetycznych po finansowe. Co do zasady przyjmuje się jednak, że obrączki nie powinny odbiegać ani kolorem, ani i stylem od pierścionka zaręczynowego. Co ciekawe obrączka męża nie musi być identyczna z obrączką żony – na męskich dłoniach zazwyczaj lepiej prezentują się modele szersze, natomiast u kobiet węższe. Ponadto paniom częściej przypadają do gustu obrączki zdobione brylantami, natomiast panowie wybierają raczej klasyczne rozwiązania. Jeżeli natomiast chodzi o rozmiar krążka, to najlepiej, jeżeli przechodzi on przez kostkę palca z niewielkim oporem, układając się swobodnie w jego dalszej części. Obrączki muszą być bowiem przede wszystkim wygodne. Co prawda obwód palca może zmieniać się w ciągu życia np. na skutek ciąży czy ćwiczeń fizycznych, jednak nie należy się tym martwić. Rozmiar większości obrączek można korygować.

Obrączki ślubne

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl