Bransoletki nieskończoności cieszą się ogromną popularnością ze względu na swój symboliczny wymiar. Kojarzą się z trwałością, powtarzalnością i wiecznością kontemplowaną przez ludzi już w najdawniejszych czasach. Starożytni Egipcjanie i Grecy za znak nieskończoności przyjęli postać węża zwiniętego w okrąg i pożerającego swój ogon. Wśród Persów, Azteków i Słowian symbolem wieczności był krzyż słoneczny. Znak obróconej poziomej ósemki został wprowadzony do kultury dopiero w 1655 r. przez Johna Wallisa, który zaczął go używać w swoich pracach naukowych, tłumacząc niezwykłość jego kształtu – brak początku i końca. Z czasem przykład z niego wzięli także inni uczeni, co przyczyniło się do rozpowszechnienia symbolu. Jednak mimo upływu czasu i zmiany form znak nieskończoności oznaczał zawsze to samo – cykle odradzania się i przemijania.

Czego wyrazem może być bransoletka nieskończoności?

Bransoletka nieskończoności bardzo często jest wyrazem stałości i wierności w związku. Niektórzy noszą ją wręcz w formie talizmanu, dzięki któremu miłość ma trwać wiecznie. Jednak bransoletkę z przewróconą ósemką można śmiało podarować także przyjacielowi, rodzicom, rodzeństwu lub innej bliskiej osobie. Biżuterię tego typu noszą też osoby o artystycznej duszy oraz pasjonaci. Łącząc znak nieskończoności z innymi symbolami np. nutki, baletnicy, łódki czy roweru, pragną podkreślić, że dana dziedzina już zawsze będzie odgrywała ważną rolę w ich życiu.

Bransoletki z symbolem nieskończoności dostępne są w naszej ofercie w postaci celebrytek zawieszonych na cienkim złotym łańcuszku lub na chokerze sznurku. Państwa uwadze polecamy także naszą wyjątkową kolekcję z hematytu, kamienia półszlachetnego dostępnego w kolorze perłowym oraz odcieniach szarości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl